Професійні вимоги до бібліотечних працівників завжди були і є досить високими протягом усього розвитку бібліотечної справи. Реформа місцевого самоврядування безпосередньо стосується і бібліотек району.
Як пов’язані бібліотека і громада, бібліотека і влада? Які проблеми виникають при взаємодії? Які існують шляхи їх вирішення? Як закон захищає працівника? Нормативні документи, якими бібліотекарі зобов’язані керуватись у своїй роботі. Ці та інші питання розглядались на семінарі «Зв’язки з громадськістю, як елемент бібліотечної далекоглядності». Який проходив в центральній бібліотеці за участю юриста районної ради Сергія Шуварівського, начальника відділу культури, туризму та релігій Ольги Журавінської.
Про організацію надання послуг в умовах об’єднаних територіальних громад вела мову директор ЦБС Світлана Миколинська.
Роль публічних бібліотек для населення, читачів різних вікових груп, участь громадськості в управлінні бібліотекою, співробітництво з громадськими організаціями, взаємодія з органами місцевого самоврядування, розширення асортименту бібліотечних послуг, питання інформаційно-бібліотечної роботи, комплектування, облік, краєзнавчі аспекти бібліотечного обслуговування розкрили в своїх консультаціях провідні спеціалісти центральної бібліотеки Марія Войтухів, Галина Кричковська, Олена Гудзь.
Під час круглого столу «Роль сільської бібліотеки у житті місцевої громади» йшлося про проблеми, що стосується умов праці бібліотекарів, співпрацю з депутатами сільських рад, наданням консультативної допомоги конкретним групам громадян села, знайомство з роботою центрів з наданням безоплатної вторинної правової допомоги. Історіями успіху ділились колеги з бібліотек-філій сіл: Ланівці Глова Тетяна, Більче-Золоте Любов Брик, Кривче Надія Стефанків та ін.
Працюючи над утвердженням позитивного іміджу бібліотеки і бібліотечної професії, сприяючи зростанню популярності бібліотек, формуванню громадської думки вже впродовж п’яти років бібліотекарі системи беруть участь у проектній діяльності. З напрацьованими узагальненими матеріалами мають змогу ознайомлювати всі користувачі сільських книгозбірень, використовуючи ці документи для написання курсових, дипломних, магістерських та інших творчих та наукових робіт . Цьогоріч розпочато роботу в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Давайте розповімо про себе» з умовами якого було ознайомлено на семінарі.
Бібліодень закінчився підведенням підсумків та узагальненням отриманої інформації, яка в подальшому сприятиме, як сподіваються працівники відділу методично-бібліографічної роботи, поштовхом для подальшої роботи бібліотек з громадськістю, розвитку творчих ініціатив.
Марія ВОЙТУХІВ –завідувач методично-бібліографічним відділом ЦБС.
|