В наш час вимоги до бібліотекаря швидко змінюються і ускладнюються. Особливо це відчутно в сільській місцевості. Адже сьогодні стан бібліотек на селі дуже вразливий та залежить від правових, соціальних та економічних аспектів. Сільські бібліотеки в районі майже не мають доступу до інформаційних технологій належного поповнення періодичними виданнями та новою літературою. Особливо це впливає на ті верстви населення, які потребують окремої уваги –дітей, молоді, соціально-незахищені категорії, людей з обмеженими фізичними можливостями.
Що в цьому випадку робити бібліотекарю? Де шукати підтримки і допомоги?
Посприяти бібліотекарям в вирішенні цих не простих завдань, допомогти не шаблонними рекомендаціями, а індивідуальними диференційованими порадами методичний центр зорганізував засідання школи майстерності «Модель сільської бібліотеки: професійне бачення» на базі бібліотеки с.Висічка.
Під час інформаційно-методичної години, години теорії і практики, годин професійних знань, обміну досвідом розкривались питання «Бібліотека в сучасному житті села: проблеми, досвід, можливості», «Професійність бібліотекаря –основна складова успіху роботи бібліотеки», «Бібліотека –головний інформаційний центр на селі», «Сільська бібліотека формує власний імідж», «Велика місія маленької бібліотеки», «На допомогу професійному вдосконаленню» провідні спеціалісти центральної бібліотеки старались розкрити форми і напрямки роботи використовуючи при цьому досвіди бібліотек України, інших держав світу не цураючись при цьому і кращого досвіду колег бібліотек-філій району.
Незважаючи на ті проблеми, які переживають маленькі бібліотеки сьогодні, бібліотека в с.Висічка зуміла налагодити тісну співпрацю між владою та громадою села. Все це можна побачити наглядно відвідавши цю бібліотеку, де створенні всі умови для того, щоб користувачам цього закладу хотілося сюди заходити для спілкування, відпочинку та отримання потрібної інформації. В бібліотеці організовано зони відпочинку, як для дітей так і для дорослого читача.
Багато позитивного, доброго про сільського бібліотекаря, Зоряну Виспінську, молодого спеціаліста,фахового працівника говорив сільський голова Володимир Чомко.
Розуміючи важливість цього закладу для сільської громади, та тісно співпрацюючи з нею і громадою вдалося замінити вікна в бібліотеці, встановити індивідуальне опалення, допомогти в поточному ремонті приміщення. І все це тому, що сільський голова розуміє, що бібліотека є тим самим потрібним містком між владою і громадою, що дає позитивні результати в економічному та духовному розвитку села.
В зв’язку з тим, що навчання бібліотекарів проходило в період святкування Всеукраїнського дня бібліотек сільський голова привітав присутніх та побажав плідної праці для задоволення різносторонніх потреб сільських громад в такий непростий час для українського народу.
Зав. методичним відділом
Борщівської ЦБС
|