Понеділок, 10.08.2020, 03:46Вітаю Вас Гість | RSS
Борщівська Комунальна Централізована Бібліотечна Система
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [47]
Пошук

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

"Робота бібліотекаря: досвід, пошук, проблеми"
Професійне навчання бібліотекарів
Світ швидко змінюється і ставить перед бібліотечними працівниками нові вимоги, а це стимулює до постійного навчання, удосконалення професійних знань. Зміни, які відбуваються потребують нових підходів до роботи бібліотечних закладів в умовах розвитку громадянського суспільства. Працівники методичного відділу зосереджують свою увагу на тому, щоб сільські бібліотеки-філії по можливості ставали сучасними, привабливими, затишними, а користувачі почувались комфортно.

Саме таку мету мала районна творча лабораторія «Робота бібліотекаря: досвід, пошук, проблеми», яка проходила на базі бібліотеки-філії села Турильче. Про системний підхід у проектування сучасного бібліотечного процесу, про досвід, проблеми, шляхи реалізації говорила директор ЦБС Світлана Миколинська. Питанню інноваційного пошуку, як основи розвитку бібліотек зосередила увагу колег завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦБС Марія Войтухів. На проблеми та перспективи бібліотечної роботи з дітьми була спрямована консультація методиста ЦБС по роботі з дітьми Олени Гудзь. Про доцільність формування у бібліотеках філіях краєзнавчих документів, популяризацію довідкового фонду, про наповнення систематичних та краєзнавчих картотек вела мову провідний бібліограф ЦБС Галина Кричковська.
Впродовж всього засідання творчої лабораторії проводились навчання, обмін досвіду та історіями успіху, які біли спрямовані на вміння співпрацювати з громадою, знаходити джерела інформації на запити сучасного користувача, втілювати різноманітні креатині ідеї. Адже актуальним на сьогодні в бібліотеках є питання створення публічних центрів правової інформації, кутів «Інформація для всіх і для кожного», де закумульовано всі законодавчі документи державного рівня, матеріали про волонтерський рух, адміністративно-територіальну реформу, участь у конкурсній діяльності по відтворенню історичного минулого та сьогодення села, інформаційно-просвітницьких проектах, акціях.

Бібліотекарю села Турильче Тетяні Тишкун, яка практично відновила роботу цієї бібліотеки вдалося приємно вразити колег новими підходами до роботи. Тут відчувається тісна співпраця з органами самоврядування ( сільський голова Анатолій Боднар), будинком культури ( директор Світлана Мартинюк, художній керівник Ольга Рівняк), працівниками сільського ФАПу, соціальної сфери, та сфери обслуговування сільської громади. Цікавим був масовий захід за участю працівників будинку культури, активних читачів бібліотеки та учасників художньої самодіяльності села приурочений УПА та Дню захисника України.
В програмі творчої лабораторії було також знайомство з роботою поліфункціональної бібліотеки села Вербівка ( бібліотекар Надія Чаплигіна). Цей заклад тримається тільки на її ентузіазмі та жертовності.
На завершення учасники активно обговорювали почуте і побачене, ділились своїми враженнями, побажаннями та мріями на майбутнє, можливостями інноваційного розвитку книгозбірень Борщівщини. А щоб яскраві моменти фахової навчальної зустрічі ще довго нагадували про себе зробили світлини в інформаціно-відпочинкових зонах бібліотеки.
Марія Войтухів-завідуюча методично-бібліографічним відділом Борщівської ЦБС
Категорія: Мои статьи | Додав: Biblioteka2941 (13.11.2015)
Переглядів: 723 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 95
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0