Вівторок, 19.03.2024, 06:43Вітаю Вас Гість | RSS
Борщівська Комунальна Централізована Бібліотечна Система
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [47]
Пошук

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Імідж сучасної бібліотеки та бібліотекаря

За такою темою відбулось виїзне засідання районної школи майстерності, яке проходило в рамках програми професійного розвитку.

Щоб залишатися цікавими, привабливими і потрібними для користувачів сільські бібліотеки сьогодні за рахунок розширення сфери своїх послуг намагаються бути поміченими, вдаються до найрізноманітніших заходів: пошуку спонсорів та меценатів, всякого роду оформлень, ремонтів приміщень, окремі до запровадження новітніх технологій, беручи участь в Міжнародних конкурсах.

Співпрацюючи з сільськими громадами знаючи їхні проблеми і уподобання вони розуміють, що сьогодні необхідно урізноманітнити послуги перетворившись із суто інформаційних у культурно – дозвіллєві центри.

Довідатись про професійні таємниці колег цього разу мали можливість працівники бібліотек  - філій побувавши в бібліотеках сіл: Шупарка, Юр’ямпіль, Олексенці, Шершенівка.

В програмі навчань консультації: «Бібліотека третього тисячоліття – нові підходи до реалізації», «Сільська бібліотека в уявленні дітей та молоді», «Краєзнавча робота бібліотек, збереження та розвиток традицій народної культури» з якими знайомили колег провідні спеціалісти центральної бібліотеки.

Розмаїте оформлення бібліотеки вишивкою та предметами побуту, які здавна використовувались односельцями в с. Шупарка, матеріали про визначних людей села, легенди та перекази старожилів які закумульовані в альбомах, файлах та ряд цікавих папок – досьє з матеріалами сьогодення до послуг широкого кола відвідувачів бібліотеки. Не дати згубитися, підтримати, передати дітям і онукам – ось таке ставлення має бібліотекар Ольга Сорока до національного мистецтва, ремесел, фольклору, історичного минулого села. А все це їй вдається завдяки професійні компетентності та за підтримки працівників сільської ради, церкви, яка передала бібліотеці багато вишивок, сільського поціновувала раритетних речей Романа Андріяшика. Для учасників навчань пан Роман організував екскурсію в свій приватний музей під відкритим небом.

Сьогодні вже просто мало виконувати запити користувачів, потрібно намагатися їх передбачати і діяти на випередження. Лише за такого підходу бібліотеки зможуть іти в ногу з часом, допомагати словом у вирішенні соціальних проблем.

Професійна інтуїція Надії Старух – завідувачки бібліотеки с.Олексенці дозволяє своєчасно реагувати на зміни в бібліотечній сфері та завжди бути відкритою до людей .

Бібліотека своєю діяльністю сприяє розкриттю унікальності свого села, причому значна увага приділяється спілкуванню односельців з відомими людьми вихідцями села.

Так з її ініціативи для учасників майстер класу був організований культурно -  дозвіллєвий захід: година духовності «Україна свята, єдина, неповторна». В програмі свята, яке проходило в рамках заходів до дня Незалежності виступ юних читців та солістів, викладача школи мистецтв Світлани Дешевої, ансамблю «Галичанки» керівник Галина Бабій.

Першу професійну презентацію в рідному селі на суд односельців та бібліотекарів району організував художник Євген Шпак. Його твори вирізняються особливим колоритом, писані душею і великою любов’ю до родини, краю, людей. Про це йшлося під – час презентації у виступах директора школи Марії Срібної, поета Євгена Зозуляка, художника Олега Левицького, сільського голови Андрія Вирозуба, директора ЦБС Світлани Миколинської. В свій ювілейний рік автор спрезентував свої творчі роботи сільській бібліотеці, рідній школі, а його творчий доробок милуватиме око  в стінах бібліотеки ще певний час сільського поціновувала мистецтва.

Професійною майстерністю мали можливість поділитись також зав. бібліотеками сіл: Шершенівка Олена Семчук, Юр’ямпіль Марія Мацик, де побували учасники навчання.

Відвідавши бібліотеки своїх колег, довідавшись на місцях про їх напрацювання, після повернення додому кожен матиме можливість складати різні моделі діяльності своєї бібліотеки, запроваджуючи нові підходи. Адже в час коли скорочуються витрати на звичні речі бібліотеки продовжують залишатись доступним місцем куди може зайти кожен бажаючий. Адже від творчого підходу до своєї праці, вміння спілкуватися з людьми, від бажання допомогти кожному залежить результат роботи бібліотекаря, авторитет серед жителів села.

Категорія: Мои статьи | Додав: Biblioteka2941 (23.07.2011)
Переглядів: 5042 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 97
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0