Четвер, 25.04.2024, 07:59Вітаю Вас Гість | RSS
Борщівська Комунальна Централізована Бібліотечна Система
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [47]
Пошук

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Бібліотека на селі: реальність та можливості

«Бібліотека на селі: реальність та можливості» - за такою темою відбувся семінар бібліотечних працівників району та Борщівської ОТГ.

На сучасному етапі, коли відбувається об’єднання територіальних громад дуже актуальним питанням є функціонування та розвиток бібліотечних закладів в окремих умовах. Про те, якою має бути сьогодні бібліотека і про виклики з якими доводиться зустрічатися в процесі реформування та про завдання сільських бібліотек, які мають стати платформою для культурного розвитку села, швидко адаптуватися до сучасних потреб користувачів, їхніх запитів та уподобань йшлося на семінарі. Під час консультацій та професійних порад фахівців центральної бібліотеки обговорювали питання нових підходів щодо розвитку бібліотек в умовах сьогодення. Зверталась увага на реалізацію інновацій в соціокультурній діяльності, позитивний імідж бібліотек на селі. Зупинялись на організації інформаційних зон, зон творчості, відпочинкових зон в бібліотеках, організацію арт-простору, майстерень креативного рукоділля, лабораторій творчого читання, ярмарків соціальних ідей, організації цікавих експозицій.  Особливо зацікавили бібліотекарів проекти «Бібліосадочок» для дітей 1-5 років, «Борщівщина в бібліомаршрутах» ідея якого полягає в тому, щоб бібліотечні працівники розробили такі екскурсійні маршрути для своїх сіл, які б могли привабити туристів.

В ході семінару проаналізовано діяльність бібліотек в рамках вже діючих інформаційно-просвітницьких проектів «До здоров’я через книгу», «Давайте всім розповімо про себе» та програми «Бібліотека. Літні вакації. Читання».

Мова велась про вдосконалення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування та подальшого впровадження універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек. З цих питань консультували: Миколинська С.С. – директор ЦБС, Войтухів М.С. – зав. методично-бібліографічного відділом, Кричковська Г.В. – провідний бібліограф, Харкава Л.О. – зав. відділом обслуговування.

Під час години фахівця працівники сільських філій активно, імпульсивно, творчо обговорювали цікаві ідеї та ділились своїми напрацюваннями і баченням подальшого розвитку своїх книгозбірень.

Великим позитивом, натхненням для бібліотекарів в цьому році стала нова українська книга, яка надійшла на виконання розпорядження КМ України «Про затвердження переліку книжкової продукції для поповнення книжкових фондів» наших книгозбірень в кількості 2 282 примірники на суму 265 112 грн. та 167 книг на суму 15 000 грн., які придбані за сприяння районної державної адміністрації та районної ради. Ці книги будуть цікавими для користувачів різних вікових груп. Щиро запрошуємо всіх любителів друкованого слова до активного читання.

 

Категорія: Мои статьи | Додав: Biblioteka2941 (27.03.2019)
Переглядів: 570 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 97
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0