Четвер, 28.03.2024, 15:00Вітаю Вас Гість | RSS
Борщівська Комунальна Централізована Бібліотечна Система
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [47]
Пошук

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Багатогранні стилі діяльності бібліотек

  Значення сільської бібліотеки залежить від об’єктивних факторів, соціально – економічної ситуації на селі, яку нішу в житті села займає безпосередньо бібліотекар.

  Бібліотеки – філії сіл Сков’ятин і Шишківці, на базі яких організовувалось навчання в творчій лабораторії на тему «Стратегія розвитку сільської бібліотеки: аспекти оновлення», в постійному пошуку новизни. Вони виступають своєрідним захисником права жителів сіл на доступ до інформації та залишаються осередками збереження національної культури, народних традицій і звичаїв історії своїх сіл.

 Цьогоріч навчання проходило в рамках відзначення професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек. В програмі творчої лабораторії:  консультації про суспільну значущість бібліотек та їх імідж серед користувачів, про нові можливості бібліотек, про місце книги у світі захоплень дитини,  з якими виступали Світлана Миколинська - директор ЦБС, Марія Войтухів - зав. методично – бібліографічним відділом, Олена Гудзь - методист. В рамках години взаємних порад колеги ділились традиційними та новими оригінальними підходами щодо своєї роботи.

   Перебуваючи в цих селах, бібліотекарі вивчили досвід своїх колег, щодо співпраці з органами самоврядування, школою, церквою. Усі мали можливість переглянути чудові виставки,  творчої роботи читачів – дітей, а також масовий захід за участю юних читачів бібліотек: Лілі Попик, Валі Боднарук, Аліни Лишновської, Андрійка Гнатюка, Тані Сопель, Віталія Риштованюка, Колі Клепарівського, Іванки Дутко, Віки Гураль, Наталі Крисак, Зоряни Кривко, дорослих читачів: Михайла Руданського, Галини Ожогань та Галини  Янюк. Культурно – дозвіллєвий захід організували працівники бібліотек Олександра Мініч, Наталія Риштованюк, за участю клубних працівників Михайла Васильцева, Марії Стасюк, Ольги Чайки, та вчителя музики Марії Стасюк.

  Тісна співпраця бібліотек з органами місцевої влади має позитивні результати. Адже за сприяння сільського голови Петра Попика та розуміння всіх працівників  сільської ради вдалося значно зміцнити матеріальну базу закладів культури, придбати нову літературу для сільського жителя. А задумів, щодо розвитку культури у місцевої влади ще багато.

  На завершення навчань учасники творчої лабораторії отримали друковану методичну продукцію та підвели підсумки, щодо збереження традицій та впровадження інновацій в організації обслуговування користувачів в сільських бібліотеках. А також висловили побажання частіше збиратись на подібних навчаннях. Підсумовуючи професійне спілкування, наші сільські колеги були схильні до того, що важливо активніше використовувати бібліотечний маркетинг – рекламу, місцеві засоби інформації, залучати громадсь кість, прихильників бібліотеки до її роботи, необхідно бути більш наполегливими у здійсненні своїх задумів. А ми, працівники центральної бібліотеки, переконалися, що поєднання інтелектуальної, професійної та творчої роботи дає хороші результати. 


Категорія: Мои статьи | Додав: Biblioteka2941 (14.03.2012)
Переглядів: 1160 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 David  
0
You keep it up now, undresatnd? Really good to know.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 97
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0